גישור אצל מנחם

גישור

החלטתם להיפרד? אחרי הכל, אנחנו ראויים לשמחה והרמוניה, ואם זוגיות זו «לא עושה לכם את זה», אפשרי ולפעמים אפילו רצוי להמשיך הלאה.

עם זאת, אנחנו לא חייבים להיגרר לתהליך כועס, שבו כל אחד מתחפר בעמדותיו ולא נותן סיכוי לפרידה ברוח טובה. תהליך של גישור יסייע לכם לשים «על השולחן» את הנקודות הדורשות התייחסות על מנת להיפרד כידידים, למצוא פתרונות הרמוניים המתחשבים בצרכי שני הצדדים, וחשוב לא פחות — לייצר תקשורת ברורה, פתוחה ואוהדת על מנת להגיע להסכם שייקח בחשבון את הרצונות, היכולות והצרכים של כל אחד.

לטובת האהבה שהייתה ביניכם פעם

אפשר לפרק את החבילה — רבים מאיתנו עושים זאת, וממשיכים הלאה. גם אם יש ילדים, אם יש רכוש או חובות, ואפילו אם יש כעסים, טינה או קינאה — ביחד עם כל אלה, ניתן לסיים יחסים בצורה מכובדת שתועיל לכם לאורך זמן.
ייתכן שהחיים ידרשו מכם להישאר בקשר זו עם זה, לפחות בתקופה שמייד לאחר הפרידה. ייתכן שאתם צריכים להמשיך לצעוד ביחד בחלק משבילי חייכם, במיוחד אם אתם חולקים משהו שאי אפשר לגזור לשניים, כמו רכוש או חוב שיישאר בבעלות שניכם, או כמובן ילד.

הליך הגישור יעזור לכם לשמור על מערכת יחסים ידידותית ששואפת להעצים את כל אחד מבני הזוג, מבלי לפגוע לא בכם ולא בבן/בת הזוג. ההליך יעזור לכם לקחת אוויר, ולחפש הסכם שתהיו גאים בו, בדרך שתאפשר לכם להתחיל מחדש — באמת — בלי כעסים, לב שבור, או זכרונות כמעט פוסט-טראומטיים שמעגנים אתכם לעברכם.
אם אתם באמת רוצים לפתוח דף חלק, להשאיר את העבר מאחור ולהמשיך הלאה בלב נקי — בואו לפגישת גישור, לגשר על הפערים ולמצוא פתרונות שיתאימו לשניכם — כי זה תמיד אפשרי.

אתם יכולים (אבל לא חייבים) לשנות את דעתכם

בלב ליבו של תהליך הגישור עומד הרצון להפחית את הכאב והרוגז, אצל כל המשתתפים בתהליך. הרעיון הוא להיטיב עם הצדדים, לוותר על הרצון להשאיר חותם על חיי הצד השני בדמות «צפרדעים» בהסכם הפרידה, ולהישאר ידידים — שכרגע מתמודדים ביחד עם תהליך לא פשוט רגשית ומכל בחינה אחרת של פירוק החבילה, ואולי בעתיד עוד יתמודדו יחד עם נושאים משותפים נוספים. לא פעם, תהליך הגישור עשוי לעורר אצל שני הצדדים רצון לחקור מחדש את האפשרות להשלים ולחזור לחיי הרמוניה זוגיים. התהליך השומר על תקשורת פתוחה, מלב אל לב, מאפשר לכם לראות זה את זה באור שאולי לא היה נפוץ אצלכם לאחרונה. כך, גם אם תבחרו לחזור זו לזרועותיו של זה וגם אם תבחרו לפרק את החבילה ולהמשיך כל אחד לדרכו — תסגרו את הפרק הזה בחייכם בצורה נעימה, לא תשאירו צלקות או טינה שיקשו עליכם להמשיך הלאה, ותפחיתו את כמות הלחץ והמתח בתהליך.
אתם מוזמנים להיפגש, לפתוח את הכל, לחזור לתקשורת איכותית בהנחיה מקצועית ובסביבה מוגנת, על מנת לנתב את מערכת היחסים — גם אם זהו סופה, למקום של הבנה הדדית.