ייעוץ זוגי אצל מנחם

ייעוץ זוגי

לחיות בזוג זו לא תמיד «עבודה קלה». האינטראקציה הזוגית מייצרת חיכוכים (מהם לעיתים קרובות נובעת המשיכה הזוגית שמלבה את האהבה שלנו) ולעיתים קונפליקטים. כולנו חווים זאת, אבל חשוב לנהל את הקונפליקטים בדרך בונה ולא הורסת.

אם גם אתם מגלים שאתם מרגישים לעיתים בודדים בקשר, אם אתם מרגישים שיש נושאים שעליהם אתם לא מצליחים לנהל דיון פורה ביניכם, אם אתם מרגישים שתוכלו להעשיר את «ארגז הכלים» שלכם לטובת יצירת מרחב זוגי מעשיר, תומך ומלא אהבה — בשביל זה אני כאן…

שנינו ביחד, וכל אחד לחוד

המרחב הזוגי יכול (ואולי אפילו צריך) להיות «מפלט» של כל אחד מבני הזוג משגרת החיים השוחקת. זהו המקום החמים והבטוח שאנחנו חוזרים אליו בסופו של יום (זוכרים, את תחילת הזוגיות שלכם?). בני זוג אשר מנהלים את הכספים ביחד, מגדלים ומחנכים ילדים, מתמודדים עם המשפחה המורחבת ומקבלים בחירות משותפות בנוגע להתפתחות האישית של כל אחד מהם, מגלים שזה לא תמיד קל — תפישות עולם שונות ונטיות שונות הופכות לעיתים את החיפוש אחרי הרגע הזה שבו «אנחנו על אותו גל» לארוך במיוחד.

זו לא אשמתו או אשמתה. זה נובע מהבדלים אישיותיים, כאלה שיש בין כל אחד ואחד מאיתנו.
הייעוץ הזוגי מסייע בבניית מסגרת תומכת וחיובית לכל אחד מבני הזוג, באופן שמכבד ועונה על צרכיו בזוגיות. אם יש הרגשה לפעמים שבן או בת הזוג לא מבינים את הצרכים הבסיסיים שלנו, תהליך הייעוץ יסייע לכל אחד מאיתנו להבין, באמת, ובאופן לא ביקורתי, מיהו האחר בזוגיות ומהם הצרכים שלו, כלומר, מה עושה אותו מאושר. בעזרת כלים פשוטים וקצת תיווך, תגלו שלא קשה לחזור לאותה תחושת אהבה וחיזור שהרגשתם לפני לא הרבה זמן…

כשיש מרחק…

לפעמים ההבדלים בתפישת העולם, בעניין אחד או יותר, גורמים למרחק שהופך גדול יותר ויותר עם הזמן שחולף ללא ניסיונות התקרבות. לפעמים אנחנו מרגישים שאין שום בסיס לתקשורת, אין ניסיון להבין, וכל שיחה בעצם הופכת למריבה. לפעמים, אנחנו מסתכלים על בן הזוג שלנו ועל אף שאולי כבר עברנו איתו כברת דרך, אנחנו מרגישים שהוא/ היא זרים, שאין בינינו הרבה מן המשותף.

אבל אם פעם התענגתם על הביחד שלכם, תוכלו לחזור למקום הזה, עם קצת כלים חדשים ויציאה מן שיגרה.
בואו נתיר את הפלונטר…

אני מזמין אתכם באהבה רבה, למרחב מוגן ונעים לייעוץ זוגי בירושלים או במעלה אודמים, שבו הזוגיות שלכם תהיה במרכז. נדבר, נקשיב וגם נבין אחד את צרכי האחר, וניראה שלעיתים במקום שבו יש מרחק שנראה בלתי עביר בין שני בני זוג, אפשר למתוח גשר ולקרב את הלבבות.
אני מזמין אתכם לפתוח את ליבכם ולצאת להרפתקה של ביחד, ללמוד כלים חדשים שיעזרו לכם להחזיר לקשר ביניכם את אותו הניצוץ הישן, אותם התאהבות וחיבור שיאפשרו להישען זו על זה (ולהיפך) וליצור קשר חזק ואמיתי להמשך החיים ביחד.